Označenia pôvodu výrobkov a zemepisné označenia výrobkov

Dokumenty a formuláre

Verejné vyhlášky

Boj proti falšovaniu a autorskému pirátstvu

Aktuality

Podujatia

Dotazník spokojnosti

Kontakt

Pozvánka: Workshop Ochrana značky a výrobkov v regiónoch

Úrad priemyselného vlastníctva Slovenskej republiky podporuje ochranu značky, ako aj ochranu inovácií, ale aj tradičných výrobkov slovenských podnikateľov a výrobcov. Je pre nás dôležité, aby aj tradície v regiónoch boli chránené, rozvíjali sa a ostali zachované pre ďalšie generácie. Zároveň chceme podporiť podnikateľov z regiónov pri ochrane ich výrobkov a služieb.

 Dovoľte nám preto pozvať Vás na praktický bezplatný workshop pod názvom Ochrana značky a výrobkov v regiónoch, ktoré sa uskutoční vo štvrtok, 25.7.2024 od 10:00h do 12:00h v kongresovej miestnosti Úradu priemyselného vlastníctva Slovenskej republiky na Švermovej ulici č. 43 v Banskej Bystrici.

 Podujatie je vhodné pre všetkých, ktorí sa chcú dozvedieť:

  • Aké výhody prináša ochranná známka a zemepisné označenie pre lokálneho výrobcu alebo podnikateľa,
  • Na čo si dať pozor pri registrácii a používaní ochrannej známky a zemepisného označenia,
  • Ako včas predísť sporom s konkurenciou,
  • Ako získať finančnú podporu pre ochranu výrobkov a služieb ochrannou známkou.

Počas workshopu môžete využiť bezplatné individuálne poradenstvo o značke, možnostiach patentovania, alebo o ochrane dizajnu produktov či služieb. Individuálne poradenstvo bude prebiehať priamo na podujatí a zabezpečia ho skúsení odborníci Úradu priemyselného vlastníctva SR. Informácie z poradenstva Vám môžu pomôcť vyhnúť sa problémom s finančným dopadom; kopírovaniu značky a inovácií, plateniu náhrady konkurencii, nákladom spojeným s rebrandingom a podobne. Na poradenstvo nie je potrebné prihlasovať sa osobitne, stačí sa zaregistrovať na podujatie na odkaze nižšie a odpovedať v registrácii „Áno“ na otázku Mám záujem o konzultáciu?.

 Na podujatie je potrebné zaregistrovať sa do 19.7.2024, a to vyplnením krátkeho online dotazníka po kliknutí na tento odkaz. Po registrácii Vám budú konaním podujatia zaslané e-mailom podrobné informácie ku konaniu podujatia. Workshop a poradenstvo je bez úhrady, stojí Vás iba 2 hodiny času.

V prípade otázok nás kontaktujte na e-mailovú adresu podujatia@indprop.gov.sk, alebo telefonicky na číslo +421 903 852 139.

Vopred Vám ďakujeme a tešíme sa na Vašu účasť na podujatí!