Patenty

Produkty a služby

Procesy konania

Rezortná koordinačná skupina

Boj proti falšovaniu a autorskému pirátstvu

Verejné vyhlášky

Projekty spolufinancované z EÚ

Kontakty

Aktuality

Dokumenty na stiahnutie

Úrad priemyselného vlastníctva SR bude významne šetriť na energiách

Klimatická kríza spolu s energetickou krízou nás prirodzene nútia zodpovedne reagovať. Situácia s dodávkami fosílnych palív sa nevyvíja pozitívnym smerom a ovplyvňuje dianie v celej Európe. Jedným z následkov vojenskej invázie je aj vznik energetickej krízy. Ministerstvo hospodárstva v oficiálnych vyhláseniach uvádza, že Slovensko má zabezpečené dodávky zemného plynu až do konca nasledujúcej vykurovacej sezóny. Zároveň diverzifikuje jeho pôvod a podľa slov ministerstva sa znížila naša závislosť od ruského plynu o 65 %.

Hoci je podľa oficiálneho stanoviska Ministerstva hospodárstva SR plynu dostatok, jeho cena zásadne rastie, a to aj pre úrady štátnej správy, ktoré nakupujú energiu za trhové ceny. Úrad priemyselného vlastníctva SR sa rozhodol reflektovať energetickú krízu a s plynom bude šetriť.

„Na zimu sa musíme pripraviť, pokiaľ je ešte vonku vysoká teplota, a musíme začať od seba. Obmedzíme klimatizovanie priestorov na energeticky prijateľnú úroveň, znížime teplotu vykurovania na maximálne 20 stupňov Celzia a obmedzíme vykurovanie na nutné minimum. Zároveň znížime teplotu ohrevu teplej úžitkovej vody. Sme presvedčení, že štátne úrady musia ísť príkladom o to viac, že ich kúrenie je platené z verejných zdrojov," povedal k plánom na vykurovaciu sezónu predseda Úradu priemyselného vlastníctva SR Matúš Medvec.

Záleží nám na tom, aby úrady šetrili a pripojili sa k celospoločenskej zodpovednosti, ktorú predstavil napríklad aj prezidentský palác ohlasujúc sériu opatrení v súvislosti s energetickou krízou.