Patenty

Produkty a služby

Procesy konania

Rezortná koordinačná skupina

Boj proti falšovaniu a autorskému pirátstvu

Verejné vyhlášky

Projekty spolufinancované z EÚ

Kontakty

Aktuality

Dokumenty na stiahnutie

SVETOVÝ DEŇ DUŠEVNÉHO VLASTNÍCTVA - 26. apríl 2022

SVETOVÝ DEŇ DUŠEVNÉHO VLASTNÍCTVA

26. apríl 2022

22. ročník konferencie Duševné vlastníctvo na Slovensku

MLÁDEŽ A INOVÁCIE PRE LEPŠIU BUDÚCNOSŤ!


Svetová organizácia duševného vlastníctva (WIPO – World Intelectual Property Office) stanovila 26. apríl Svetovým dňom duševného vlastníctva. Jeho 22. ročník sa na Slovensku aj vo svete venuje významu duševného vlastníctva a mládeži s témou MLÁDEŽ A INOVÁCIE PRE LEPŠIU BUDÚCNOSŤ!

Svetový deň pripomína hodnoty myšlienok a nápadov pre rozvoj spoločnosti, pre jej spoločenský a ekonomický pokrok. Spoločným cieľom je zvyšovať povedomie o ochrane duševného vlastníctva.

Na celom svete sa mladí ľudia pozitívne stavajú k inovačným výzvam, využívajú svoju energiu, vynaliezavosť, zvedavosť a kreativitu, aby nasmerovali našu cestu k lepšej budúcnosti. Svetový deň duševného vlastníctva je príležitosťou ukázať mladým ľuďom význam práv duševného vlastníctva, podporiť ich ciele a pomôcť premeniť ich nápady na realitu.

Dnešná mládež je neuveriteľným a do značnej miery nevyužitým zdrojom kreativity a vynaliezavosti. Vo všetkých kútoch sveta, v každom regióne, v meste sú mladí ľudia tvorcami zmien, ktorými si razia cestu k lepšej budúcnosti.

Úrad priemyselného vlastníctva SR organizuje 26. apríla 2022 konferenciu k Svetovému dňu duševného vlastníctva v priestoroch Cikkerovej siene Radnice mesta Banskej Bystrice, na ktorej budú mať mladí ľudia priestor prezentovať nápady a vynálezy, ale aj skúsenosti s ochranou duševného vlastníctva.

Program konferencie (.pdf, 0,1 MB)

CHRÁNIME HODNOTU VAŠEJ MYŠLIENKY!

Ilustračný obrázok