Preskočiť na obsah Banner hlavnej stránky webu www.upv.sk
Titulná strana » O úrade » Aktuality

Výsledok volieb nového generálneho riaditeľa WIPO

Výsledkom hlasovania Koordinačného výboru Svetovej organizácie duševného vlastníctva (WIPO) 6. marca 2014 v Ženeve na post generálneho riaditeľa WIPO na nasledujúce funkčné obdobie 6 rokov je nominácia pána Francisa Gurryho (Austrália) súčasného generálneho riaditeľa WIPO.

Zo 4 kandidátov na tento post získal F. Gurry v prvom kole hlasovania 46 hlasov z celkového počtu 83 hlasov. Druhú priečku s počtom hlasov 20 získal pán Geoffrey Onyeama (Nigéria) súčasný zástupca DG WIPO, 10 hlasov získal veľvyslanec Panamy pán Alfredo Suescum Alfaro a 7 hlasov veľvyslanec  Estónska pán Jüri Seilenthal. Do druhého kola hlasovania postúpili len prví traja kandidáti. V zmysle pravidiel sa ďalšieho kola hlasovania nezúčastňuje kandidát s najnižším počtom hlasov. Ďalší dvaja kandidáti s najnižším počtom hlasov (Nigéria a Panama) pred druhým kolom hlasovania odstúpili, takže jednoznačným víťazom volieb sa pán Francis Gurry.

Potvrdenie nominácie víťaza volieb na post generálneho riaditeľa WIPO sa uskutoční na  mimoriadnom zasadnutí  Valného zhromaždenia členských štátov WIPO v dňoch 8. - 9. mája 2014. Pre pána F. Gurryho to bude už druhé funkčné obdobie vo funkcii generálneho riaditeľa Svetovej organizácie duševného vlastníctva. Prvý termín funkčného obdobia mu uplynie 30. septembra 2014

V reakcii na výsledok volieb vyjadril pán Gurry úprimnú a hlbokú vďaku  za prejavenú podporu členským štátom zo všetkých regionálnych skupín. „Myslím si, že svet duševného vlastníctva je náročný, ale s veľkými príležitosťami",  povedal pán Gurry delegátom. Uviedol, že jeho hlavným cieľom je maximalizovať príležitosti pre všetky členské štáty.

Francis Gurry je štvrtým generálnym riaditeľom Svetovej organizácie duševného vlastníctva. Jeho predchodcami boli Kamil Idris (Sudán, 1997 - 2008), Arpad Bogsch (USA, 1973 - 1997) a Georg Bodenhausen (Holandsko, 1970 - 1973).

Dátum článku: 7.3.2014

Vytlačiť obsah aktuálnej stránky