Preskočiť na obsah
Titulná strana » O úrade » Aktuality

Vodíkové technológie v doprave! Pripravení na budúcnosť...

Vodíkové technológie v doprave! Pripravení na budúcnosť...

Budúcnosť vodíka v doprave vidí minister Sulík stále jasnejšie... aj o tom bude pripravovaná medzinárodná konferencia


Je vodík cestou k zníženiu emisnej záťaže a k dosiahnutiu energetickej neutrality? Prevyšujú benefity investované náklady? Kde sa nachádza v smart technológiách Slovensko?

Úrad priemyselného vlastníctva SR spolu s Ministerstvom hospodárstva SR a Svetovou organizáciou pre duševné vlastníctvo (WIPO) organizuje konferenciu Vodíkové technológie v doprave! Pripravení na budúcnosť..., ktorej hlavná téma bude práve o vodíkovej budúcnosti, jeho aktuálnom využití či budúcich výzvach v inteligentnej mobilite.

Na konferencii sa stretnú svetoví priekopníci vodíkových technológií, zástupcovia najväčších automobiliek, politická a vedecká komunita. Dvojdňové podujatie vytvorí priestor na výmenu skúseností a úspechov z praxe, ale aj na nastavenie ďalších krokov.

„Vodík je dôležitým prvkom dopravného priemyslu a jeho využívanie je cestou k bezemisnej preprave. Aj Slovensko má v tejto oblasti čo ponúknuť. Naši vedci a inovatívne spoločnosti pracujú na zariadeniach umožňujúcich jednoduchšie a efektívnejšie uskladnenie vodíka... Vytvárame nové iniciatívy, uvádzame do života vodíkové dopravné prostriedky a dokazujeme, že sa dá jazdiť čistejšie a stále komfortne. Práve preto vítam možnosť spojiť najväčších hráčov v oblasti vodíka v doprave. Vidíme sa v decembri!“ vyhlásil predseda Úradu priemyselného vlastníctva Slovenskej republiky Matúš Medvec.

Nenechajte si ujsť podujatie roka, ktoré sa bude konať 9. až 10. decembra 2021 v Bratislave!

Tlačová správa v PDF (.pdf, 0,5 MB)

Kontaktujte nás e-mailom na hydrogen@indprop.gov.sk, resp. telefonicky na čísle +421/48/43 00 171

Dátum článku: 30.6.2021

Vytlačiť obsah aktuálnej stránky