Preskočiť na obsah Banner hlavnej stránky webu www.upv.sk
Titulná strana » O úrade » Aktuality

Súťaž o Cenu ministra hospodárstva "Inovatívny čin roka"

Cieľom súťaže o Cenu ministra hospodárstva SR "Inovatívny čin roka" je upozorniť širokú verejnosť na zaujímavé inovačné aktivity slovenských podnikateľov. Po prvý raz bola súťaž vyhlásená v roku 2007. Počas šiestich doteraz realizovaných ročníkov podnikatelia, združenia, výskumné organizácie a vysoké školy sa uchádzali o ceny spolu so 193 inovatívnymi projektmi. V súčasnosti sa vyhodnocuje 7. ročník súťaže, do ktorého sa prihlásilo ďalších 32 inovatívnych projektov.

Súťaž sa organizuje v troch kategóriách:

  1. Výrobková inovácia,
  2. Technologická inovácia,
  3. Inovácia služby (netechnologický proces);

V každej kategórii sa udeľuje 1 vecná cena a finančná odmena v hodnote 4 000 €. V prípade, že v niektorej z vyhlásených kategórií je okrem víťazného aj ďalšie vynikajúce inovatívne riešenie, možno udeliť mimoriadnu cenu ministra hospodárstva SR, s finančným ohodnotením vo výške 1 000 €. Vyhlásenie výsledkov sa uskutoční 20. mája 2014 v rámci 21. ročníka Medzinárodného strojárskeho veľtrhu v Nitre.

Informácie o minulých a aktuálnych ročníkoch súťaže Inovatívny čin roka sú k dispozícii na stránke SIEA (www.siea.sk) v sekcii Inovácie a na internetovej stránke Ministerstva hospodárstva SR (www.mhsr.sk) v sekcii Inovácie.

Dátum článku: 6.5.2014

Vytlačiť obsah aktuálnej stránky