Preskočiť na obsah Banner hlavnej stránky webu www.upv.sk
Titulná strana » O úrade » Aktuality

Rozšírenie databáz TMview a Designview

Od 21. novembra 2017 ponúka vyhľadávací systém TMview prístup k ochranným známkam Argentíny a Moldavska. Integrácia Národného inštitútu priemyselného vlastníctva Argentíny (INPI) a Štátnej agentúry duševného vlastníctva Moldavskej republiky (AGEPI) je výsledkom Programu medzinárodnej spolupráce Úradu Európskej únie pre duševné vlastníctvo (EUIPO) s jeho partnermi po celom svete. 

TMview aktuálne obsahuje údaje o ochranných známkach 62 participujúcich úradov. Rozšírenie databázy o viac ako 2,5 milióna ochranných známok z INPI a viac ako 40 000 ochranných známok z AGEPI znamená, že v súčasnosti poskytuje informácie a prístup k viac ako 47,6 miliónom ochranných známok. Od spustenia TMview 13. apríla 2010 bolo v systéme vykonaných už viac ako 35,7 miliónov vyhľadávaní používateľmi zo 157 rôznych krajín sveta, pričom medzi najčastejších návštevníkov patria používatelia zo Španielska, Nemecka a Talianska.  

21. novembra 2017 sa tiež rozšíril počet participujúcich úradov vo vyhľadávacom systéme Designview, ktorého súčasťou sú už aj dizajny Argentíny, Švajčiarska a Moldavska. Najnovšie rozšírenie databázy zvýšilo počet participujúcich úradov na 61. 

S pridaním viac ako 86 000 dizajnov z INPI, 10 000 dizajnov z AGEPI a 124 000 zo Švajčiarského federálneho inštitútu duševného vlastníctva (IGE-IPI) Designview poskytuje informácie a prístup k viac ako 12,7 miliónom dizajnom. Od spustenia Designview 19. novembra 2012 bolo v systéme vykonaných viac ako 3 milióny vyhľadávaní používateľmi zo 159 rôznych krajín sveta, pričom najčastejšie je využívaný v Nemecku, vo Veľkej Británii a v Španielsku.  

Viac informácií je možné nájsť na www.tmdn.org

Logo DesignView a TMview
Dátum článku: 28.11.2017

Vytlačiť obsah aktuálnej stránky