Preskočiť na obsah Banner hlavnej stránky webu www.upv.sk
Titulná strana » O úrade » Aktuality

Predseda EUIPO António Campinos sa stretol s ministrom hospodárstva Petrom Žigom

Predseda Úradu Európskej únie pre duševné vlastníctvo (EUIPO) António Campinos sa pri príležitosti účasti na konferencii Formujeme budúcnosť duševného vlastníctva stretol s ministrom hospodárstva Petrom Žigom. Stretnutia sa zúčastnili aj predseda Úradu priemyselného vlastníctva SR (ÚPV SR) Richard Messinger a riaditeľ legislatívno-právneho a medzinárodného odboru ÚPV SR Tomáš Klinka.

P. Žiga počas stretnutia informoval A. Campinosa, že Slovensko sa pripravuje na národný projekt Zvýšenie využívania ochrany práv duševného vlastníctva, ktorý by sa mal spustiť budúci rok. P. Žiga vyjadril projektu plnú podporu a zároveň presvedčenie, že projekt bude mať úspech a jeho výsledky sa prejavia na množstve prihlášok všetkých predmetov priemyselných práv.

Informoval tiež A. Campinosa o Národnej stratégii v oblasti duševného vlastníctva, ku ktorej príprave sa zaviazala vláda Slovenskej republiky vo svojom programovom vyhlásení. Oboznámil ho s aktuálnym stavom príprav, keď sa vykonali prvé konkrétne kroky k jej vypracovaniu.

A. Campinos ocenil najmä spoluprácu EUIPO a ÚPV SR a zároveň načrtol ďalšie možnosti rozvíjania spolupráce, ako aj spoluprácu na nových projektoch.
Všetci zúčastnení sa zhodli na význame duševného vlastníctva ako nástroja na podporu podnikateľov a národnej ekonomiky.


Fotogaléria k článku:
(kliknite pre zväčšenie fotografií)

Fotogaléria

Fotogaléria

Fotogaléria

Fotogaléria

Fotogaléria

Foto: R.Matzenauer

Dátum článku: 16.11.2016

Vytlačiť obsah aktuálnej stránky