Preskočiť na obsah Banner hlavnej stránky webu www.upv.sk
Titulná strana » O úrade » Aktuality

LOGO 2014

LOGO 2014

V priestoroch Úradu priemyselného vlastníctva SR je sprístupnená výstava najúspešnejších prác 4. medzinárodného súťažného bienále LOGO 2014, ktoré sa konalo v lete tohto roka v Stredoslovenskej galérii v Banskej Bystrici.
   V ÚPV SR je možné pozrieť si 21 logotypov od autorov z Poľska, Českej republiky a Slovenska. 

   Logotyp patrí v oblasti úžitkovej grafiky k najnáročnejším tvorivým procesom. Začiatok 21. storočia je prelomovým obdobím vo vnímaní a posilňovaní významu značiek – logotypov – v spoločenskom povedomí. 

   Medzinárodné súťažné bienále LOGO je ojedinelým podujatím v oblasti grafického dizajnu na Slovensku. Úlohou súťaže je zhodnotiť kvalitatívnu úroveň logotypov na Slovensku a porovnať ju s okolitými krajinami.
   Organizátormi bienále, s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR, sú banskobystrická reklamná agentúra ENTERPRISE a Slovenské centrum dizajnu. 

   LOGO 2014 malo dve súťažné kategórie. Hlavná kategória bola určená profesionálnym grafikom, dizajnérom, grafickým štúdiám alebo reklamným agentúram. V študentskej kategórii predstavili svoje práce stredoškoláci a poslucháči vysokých škôl so zameraním na úžitkovú grafiku a dizajn.
   Do štvrtého ročníka bienále sa prihlásilo 56 autorov, ktorí vystavovali 82 súťažných prác. Návštevníci si mohli pozrieť autorské logotypy z Grécka, Fínska, Poľska, Českej republiky a Slovenska. Víťazov oboch kategórií, ako aj držiteľa Ceny Slovenského centra dizajnu vyhlásili na vernisáži súťažných prác v Stredoslovenskej galérii 18. júna. 

   Výstava najlepších prác z bienále LOGO 2014 potrvá v priestoroch Úradu priemyselného vlastníctva SR do 19. decembra 2014.

 

Fotogaléria:

Fotogaléria

Fotogaléria

Fotogaléria

Fotogaléria

Dátum článku: 31.10.2014

Vytlačiť obsah aktuálnej stránky