Preskočiť na obsah Banner hlavnej stránky webu www.upv.sk
Titulná strana » O úrade » Aktuality

Krištáľový Merkúr 2012

19. ročník súťaže o cenu za inovácie – Krištáľový Merkúr, ktorú organizuje Banskobystrická regionálna komora SOPK (BBRK SOPK) spolu s Banskobystrickým samosprávnym krajom, sa niesol najmä v znamení účasti mladých inovátorov.

    V kategórii Mladý inovátor (do 30 rokov) hodnotiaca porota, aj za účasti zástupcu ÚPV SR, hodnotila 18 návrhov. V tejto kategórii udelili organizátori dve hlavné ceny: Radúzovi Piljanovi z Katedry dizajnu nábytku a drevárskych výrobkov Drevárskej fakulty Technickej univerzity vo Zvolene za nastaviteľné sedenie Raketa, vhodné do domácnosti a Marekovi Lopušnému zo Strednej priemyselnej školy Jozefa Murgaša za bezdrôtový prenos elektrickej energie na vzdialenosť dva až tri metre, systém je možné využiť napríklad aj na bezdrôtové nabíjanie mobilných telefónov.

    V kategóriách určených podnikateľským subjektom komisia hodnotila tri návrhy, pričom hlavnú cenu získala spoločnosť Thermosolar Žiar, s. r. o., zo Žiaru nad Hronom za kompaktné tepelné čerpadlo systému DUO.

    Slávnostné odovzdanie cien sa konalo 21. februára v banskobystrickom hoteli Lux v rámci spoločenskej časti Valného zhromaždenia BBRK SOPK.

     Predseda ÚPV SR Ľuboš Knoth pri tejto príležitosti ocenil snahu organizátorov propagovať inovačné aktivity a povzbudiť podnikateľské subjekty a fyzické osoby k takýmto aktivitám. Zdôraznil, že ÚPV SR je tu pre všetkých inovátorov, je pripravený zaoberať sa ich technickými riešeniami a rozhodnúť o ich priemyselnoprávnej ochrane v zmysle zákona.

Dátum článku: 4.3.2013

Vytlačiť obsah aktuálnej stránky