Preskočiť na obsah
Titulná strana » O úrade » Aktuality

Konferencia Duševné vlastníctvo vo vzdelávacom systéme

Pozývame Vás !

Úrad priemyselného vlastníctva SR (ÚPV SR) v spolupráci so Svetovou organizáciou duševného vlastníctva (WIPO) a Štátnym pedagogickým ústavom SR Vás pozýva na subregionálnu konferenciu „Duševné vlastníctvo vo vzdelávacom systéme“, ktorá sa uskutoční 14. – 15. novembra 2019 v priestoroch ÚPV SR v Banskej Bystrici.
Konferencia je určená pre učiteľov základných (2. stupeň), stredných škôl a vzdelávacích inštitúcií. Jej cieľom je poskytnúť komplexné informácie o tom, ako chrániť duševné vlastníctvo v školách a budovať u žiakov povedomie o jeho hodnote, ako aj informovať o možnostiach jeho začlenenia do vyučovacieho procesu. Účastníci sa budú môcť oboznámiť s existujúcimi vyučovacími materiálmi a prakticky s nimi aj pracovať.
Na konferencii budú participovať aj zástupcovia krajín stredoeurópskeho regiónu a Balkánu (Česko, Litva, Lotyšsko, Slovinsko, Srbsko, Rumunsko, Moldavsko, Gruzínsko a Albánsko). So svojimi skúsenosťami ako zakomponovať problematiku duševného vlastníctva do vzdelávacieho procesu a rozvíjať jeho rešpektovanie sa podelia medzinárodní experti z Ruska, Gruzínska a Egypta.

Program konferencie

 

Dátum článku: 7.11.2019

Vytlačiť obsah aktuálnej stránky