Preskočiť na obsah Banner hlavnej stránky webu www.upv.sk
Titulná strana » O úrade » Aktuality

Konferencia Duševné vlastníctvo vo vzdelávacom systéme

Pozývame Vás !

Úrad priemyselného vlastníctva SR (ÚPV SR) v spolupráci so Svetovou organizáciou duševného vlastníctva (WIPO) a Štátnym pedagogickým ústavom SR Vás pozýva na subregionálnu konferenciu „Duševné vlastníctvo vo vzdelávacom systéme“, ktorá sa uskutoční 14. – 15. novembra 2019 v priestoroch ÚPV SR v Banskej Bystrici.
Konferencia je určená pre učiteľov základných (2. stupeň), stredných škôl a vzdelávacích inštitúcií. Jej cieľom je poskytnúť komplexné informácie o tom, ako chrániť duševné vlastníctvo v školách a budovať u žiakov povedomie o jeho hodnote, ako aj informovať o možnostiach jeho začlenenia do vyučovacieho procesu. Účastníci sa budú môcť oboznámiť s existujúcimi vyučovacími materiálmi a prakticky s nimi aj pracovať.
Na konferencii budú participovať aj zástupcovia krajín stredoeurópskeho regiónu a Balkánu (Česko, Litva, Lotyšsko, Slovinsko, Srbsko, Rumunsko, Moldavsko, Gruzínsko a Albánsko). So svojimi skúsenosťami ako zakomponovať problematiku duševného vlastníctva do vzdelávacieho procesu a rozvíjať jeho rešpektovanie sa podelia medzinárodní experti z Ruska, Gruzínska a Egypta.

Program konferencie


Praktické informácie:

Prihlásiť sa môžete do 8. novembra 2019 na mailovej adrese:
alena.petkova@indprop.gov.sk
Uveďte, prosím, Vaše meno, mailovú adresu a adresu školy/ inštitúcie, ktorú reprezentujete, prípadne potravinovú intoleranciu.
Konferencia sa tlmočí.
Účasť na konferencii je bezplatná.
Účastníkom je poskytnutý obed.
Ubytovanie je individuálne, no v prípade potreby Vám vieme pomôcť. 

Kontaktná osoba:

Alena Peťková, ÚPV SR,
e-mail: alena.petkova@indprop.gov.sk, tel. 048/43 00 120

Dátum článku: 7.11.2019

Vytlačiť obsah aktuálnej stránky