Preskočiť na obsah
Titulná strana » O úrade » Aktuality

Kampaň ÚPV SR nefejkuj.sk

Nefejkuješ – teda nekradneš      
Nefejkuješ – teda neriskuješ      
Nefejkuješ – teda si fér

Posolstvom kampane nefejkuj.sk, s ktorou od 14. mája 2013 prišiel Úrad priemyselného vlastníctva SR s podporou Svetovej organizácie duševného vlastníctva, je zvýšiť morálne povedomie cieľovej skupiny prečo nepodporovať falzifikáty a poukázať na to, že falzifikát môže byť nebezpečný a zdraviu škodlivý. Cieľovou skupinou kampane sú deti vo veku 10 – 15 rokov.

Jedným z výstupov kampane je webová stránka nefejkuj.sk, ktorá je prepojená na sociálne siete Facebook a Twitter. Dizajn stránky je prispôsobený formátu tabletu, android telefónu či klasickej obrazovke počítača. Obsah stránky je hravý a stavia na pozitívnych príkladoch z radov umelcov, ktorí hovoria o tom, prečo „nefejkujú“ a prečo im falzifikát pripadá nevhodný.

Do 1. 12. 2013 prebieha na stránke nefejkuj.sk v časti Creative Zone súťaž o „Najlepšieho dizajnéra ikony kampane nefejkuj.sk“ a najkreatívnejší návrh dokončenia komiksu „Zajačikov príbeh“, ktorého hlavným mottom je ochrana práv duševného vlastníctva.

Súčasťou kampane sú dva dotazníkové prieskumy verejnej mienky. Prvý prieskum prebehol v septembri a druhý prieskum, ktorý zhodnotí výsledky kampane je naplánovaný na december 2013.

Od 15. októbra 2013 začína vzdelávacia road-show po 8 slovenských školách, kde okrem diskusie na tému ochrana výsledkov tvorivej duševnej činnosti, priemyselné práva, nelegálne využívanie a šírenie autorských diel pripravujeme koncerty a autogramiády umelcov, ktorí podporili kampaň nefejkuj.sk.

Link na stránku nefejkuj.sk
Stiahnite si plagáty ku kampani

Dátum článku: 27.9.2013

Vytlačiť obsah aktuálnej stránky