Preskočiť na obsah
Titulná strana » O úrade » Aktuality

Historicky prvé memorandum o spolupráci medzi BBSK a ÚPV SR

Banská Bystrica 9. júna 2021

HISTORICKY PRVÉ MEMORANDUM O SPOLUPRÁCI medzi Banskobystrickým samosprávnym krajom a Úradom priemyselného vlastníctva SR

Predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Ján Lunter a predseda Úradu priemyselného vlastníctva SR Matúš Medvec podpísali dnes v priestoroch Úradu priemyselného vlastníctva v Banskej Bystrici Memorandum o vzájomnej spolupráci.
Ide o historicky prvé memorandum medzi Úradom priemyselného vlastníctva SR ako ústredného štátneho orgánu s krajskou samosprávou, ktoré sú najvýznamnejším subjektom na území regiónov. Memorandum deklaruje spoločné úsilie samosprávy a štátneho orgánu pri zvyšovaní povedomia a významu duševného vlastníctva a jeho právnej ochrany pre podnikateľské subjekty s inovačným potenciálom. Spoločným záujmom je aj spolupráca v oblasti vzdelávania najmä v stredných odborných školách, kde je sústredný budúci tvorivý potenciál rozvoja.
Úrad priemyselného vlastníctva SR deklaruje rozvoj a podporu služieb prediagnostiky priemyselných práv, podporu projektom kraja Innolabb a Catching-Up Regions pre vytvorenie zázemia pre rozvoj vedy a techniky.
Banskobystrický samosprávny kraj a Úrad priemyselného vlastníctva SR vedomí si svojej zodpovednosti majú záujem rozvíjať spoluprácu na podpore inovačných myšlienok, ochrane duševného vlastníctva podnikov ako jedného z faktorov rozvoja regiónov.

Mgr. Matúš Medvec, MBA
Predseda ÚPV SR


#memorandum #BBSK #dobretrebachranit #spolupracaarozvojregionu #dusevnevlastnictvo #intelectuallproperty #saveyouridea #prediagnostika

Kontakt pre médiá: Erika Presperínová, +421/905 529 310, erika.presperinova@indprop.gov.sk

Fotogaléria k článku:

Fotogaléria k článku

Fotogaléria k článku

Dátum článku: 9.6.2021

Vytlačiť obsah aktuálnej stránky