Preskočiť na obsah Banner konferencie - Duševné vlastníctvo vo vzdelávacom systéme
Titulná strana » O úrade » Aktuality

CENA EURÓPSKY VYNÁLEZCA ROKA 2019

Európsky patentový úrad (EPO) ocenil výnimočných vynálezcov z Rakúska, Francúzska, Japonska, Holandska a Španielska cenou „Európsky vynálezca roka 2019" na slávnostnom ceremoniáli vo Viedni.

Víťazi sú uznávaní za svoje vynikajúce výsledky v oblasti recyklácie plastov, diagnostiky rakoviny, technológie nabíjateľných batérií, proti morskému znečisteniu a testovania DNA.

„Predstavivosť, intelekt a odbornosť na tohtoročnej cene Európskeho vynálezcu roka 2019 sú inšpiratívne; všetci finalisti a víťazi posúvajú hranice a dosahujú nové poznatky vo svojich disciplínach", povedal na slávnostnom odovzdávaní cien prezident EPO António Campinos.„ Príbehy týchto vynálezcov ukazujú, ako môže ochrana patentu pomôcť zmeniť na úspech na trhu. Práva duševného vlastníctva navyše podporujú európske hospodárstvo - priemyselné odvetvia, ktoré využívajú patenty, ochranné známky a práva na dizajn, výrazne prispievajú k tvorbe HDP, obchodu a vytváraniu pracovných miest v Európe".

Laureátov ceny „Európsky vynálezca roka 2019" môžete nájsť po kliknutí na odkaz: https://www.epo.org/news-issues/news/2019/20190620.html

Dátum článku: 24.6.2019

Vytlačiť obsah aktuálnej stránky