Preskočiť na obsah Banner hlavnej stránky webu www.upv.sk
Titulná strana » O úrade » Aktuality

7-ročná Slovenka zabodovala v EPÚ

Jedným z najzaujímavejších podujatí, ktoré Európsky patentový úrad (EPÚ) pripravil pri príležitosti 40. výročia svojho vzniku, bola výtvarná súťaž Vynálezy a Európa určená pre deti základných škôl v 40-tich európskych krajinách uznávajúcich Európsky patentový dohovor.

    Cieľom súťaže bolo primäť mladých ľudí k tomu, aby sa zaujímali o nové myšlienky, vynálezy a patenty, aby si uvedomili svoje miesto v Európe a zároveň uvažovali aj v širších dimenziách mimo svojej krajiny. Podľa množstva prihlásených výtvarných prác bol cieľ dosiahnutý.

    EPÚ dostal takmer 3 000 prác z 370-tich tried zo 110-tich škôl z 25-tich štátov. Hodnotenie zabralo porote veľa času, musela preskúmať či boli splnené podmienky súťaže a za každú krajinu v každej vekovej kategórii vybrať jednu prácu. Práce finalistov boli zverejnené na intranete EPÚ a zamestnanci úradu hlasovali o najlepších. Hlasovania sa zúčastnilo 2 000 zamestnancov.

Víťazný obrázok 7 ročnej Paulíny Šimovičovej
Víťazný obrázok 7 ročnej Paulíny Šimovičovej

    V kategórii 6 – 8 rokov sa víťazkou stala Paulína Šimovičová (7 rokov) zo Slovenska. EPÚ ju pozval aj s rodičmi na výlet do Mníchova na otvorenie výstavy, na ktorej bude prezentovaná aj jej práca. Výstava ocenených prác bude oficiálne otvorená 16. októbra, deň pred oslavami 40. výročia EPÚ. Ešte pred vernisážou, na ktorej sa Paulína s rodičmi zúčastnia ako čestní hostia, budú mať možnosť pozrieť si pamiatky Mníchova a navštíviť Nemecké múzeum (Deutsches Museum).

Dátum článku: 20.9.2013

Vytlačiť obsah aktuálnej stránky