Preskočiť na obsah Banner hlavnej stránky webu www.upv.sk
Titulná strana » O úrade » Aktuality

20 rokov ÚPV SR

Do Banskej Bystrice sa dnes schádzajú zahraničné delegácie, ktoré prijali pozvanie na oslavy 20. výročia ÚPV SR.
    Delegácie najvýznamnejších medzinárodných inštitúcií pôsobiacich v oblasti duševného vlastníctva – Európskeho patentového úradu (EPÚ) na čele s prezidentom Benoîtom Battistellim, Úradu pre harmonizáciu vnútorného trhu vedenú prezidentom Antóniom Campinosom (OHIM) a Svetovej organizácie duševného vlastníctva (WIPO) zastúpenej Michalom Švantnerom, riaditeľom divízie WIPO pre určité krajiny Európy a Ázie, v sprievode predsedu ÚPV SR Ľuboša Knotha, príjme popoludní primátor Banskej Bystrice Peter Gogola v historickej budove radnice, kde sa nadväzne uskutoční tlačová konferencia.

    Pri príležitosti osláv jubilea podpredsedníčka Maďarského úradu duševného vlastníctva (HIPO) Judit Hajdú odovzdá predstaviteľom ÚPV SR Cenu milénia (Millennium Prize). Od roku 2000 ňou HIPO oceňuje inštitúcie, ktoré sa výraznou mierou podieľajú na ochrane duševného vlastníctva a zvyšovaní povedomia o ňom.

    Zajtra oficiálny program pripomenutia si 20. výročia vzniku ÚPV SR pokračuje. Dopoludnia navštívia hostia Múzeum SNP. Popoludní v Bratislave prijme predstaviteľov ÚPV SR, EPÚ a OHIM-u predseda vlády SR Robert Fico a nadväzne minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský.

Dátum článku: 14.5.2013

Vytlačiť obsah aktuálnej stránky