Preskočiť na obsah Banner hlavnej stránky webu www.upv.sk
Titulná strana » O úrade » Aktuality

Noc výskumníkov 2011

ÚPV SR v týchto dňoch finišuje s prípravami na 7. ročník európskej Noci výskumníkov, ktorá sa uskutoční 23. septembra. Táto oslava vedy a výskumu vo forme rôznych vedeckých show, workshopov a prednášok sa na Slovensku bude konať piatykrát, súbežne vo viacerých mestách od Bratislavy až po Košice.

Ústrednou myšlienkou festivalu vedy je Researchers are among us /Vedci sú medzi nami. Cieľom projektu, nad ktorým má v našej republike gesciu Slovenská organizácia pre výskumné a vývojové aktivity (SOVVA), je ukázať verejnosti, že vedci sú „obyčajní“ ľudia s výnimočným poslaním, a ponúknuť návštevníkom podujatí možnosť nazrieť do sveta vedy, stretnúť sa a diskutovať so špičkovými slovenskými vedcami a výskumníkmi, a to nielen o ich zaujímavej práci a jej výsledkoch, ale aj o bežnom živote. Jednotlivé podujatia sú určené deťom a mládeži, širokej laickej verejnosti, ako aj odborníkom. Viac na www.sovva.sk/noc-vyskumnika-2011.

Na organizovaní Noci výskumníkov 2011 bude ÚPV SR participovať prvýkrát, a to v Bratislave, Banskej Bystrici a v Košiciach, kde pre návštevníkov budú pripravené napríklad interaktívne hry a online prezentácie kvízov z internetového portálu www.patentovat.sk a tiež informačné i propagačné materiály vydávané úradom. Predpokladá sa, že bude záujem aj o diskusie na tému vynálezy a tvorivosť, ochrana duševného vlastníctva, samozrejme aj za prítomnosti expertov ÚPV SR.

Dátum článku: 12.9.2011

Ikonka tlačiarne - po kliknutí vytlačí obsah podstránky

Súvisiace odkazy